Обмотувальники рулонів призначені для упаковки рулонів сінажу в полімерну плівку. Управління процесом обмотки відбувається за допомогою гідророзподільника трактора. Рахунок оборотів відбувається за допомогою електронного лічильника. Переваги, що забезпечуються технологією заготівлі сінажу в плівку в порівнянні з іншими технологіями зберігання кормів в кінцевому підсумку забезпечують отримання додатково з 1 гектара угідь близько 1 тонни молока або 120 кг. яловичини.
Виробництво молока високої якості, а так само економічний розрахунок спричинили потребу приготування, зберігання та консервації кормів найвищої якості, а також з метою збереження поживної цінності кормів без застосування консервантів і досягнення мінімальних втрат. Тому основними машинами в цій технології є обмотувачі рулонів.
Для обмотки рулонів застосовується спеціальна, що розтягується, агрострейч плівка, яка захищає матеріал від доступу вологи, світла і повітря. Процес закислення триває близько 6 тижнів, після чого корм придатний для вживання.
Обмотчики рулонів, як правило, здатні автоматично здійснювати вантаження-розвантаження і управляється за допомогою гідравлічної системи трактора на яку вона встановлена ​​з кабіни оператора.
Приватне підприємство "Бартощука А.Г." пропонує своїм клієнтам Обмотувальник рулонів виробництва польської фірми SIPMA S.A.