Котли серії SKP/Z та SKP/W обладнанні автоматичним укладом подачі палива, призначені для теплопостачання індивідуальних будинків та будівель комунально-побутового призначення, обладнаних системами водяного опалення з природною або примусовою циркуляцією.
Котел виконаний із сертифікованих сталевих пластин товщиною 6-8 мм. Невідємною частиною котла є ретортна топка, до якої паливо подається за допомогою шнека. Котли оснащені бункерами для зберігання палива та підтримки декількаденної горючості котла. Котли можуть бути оснащенні чавунною або водяною решіткою, які виготовленні з товстостінних котлових труб.
Котли Krzaczek серії SKP відрізняється тим, що його передня камера є топкою, яка дає можливість роботи в двох режимах: 1. У режимі автоматичної роботи котел функціонує, використовуючи дію вузла, який складається з шнекової подачі палива, що приводиться в рух моторедуктором топки з нагнітачем (вентиляторна система подачі повітря) і електронного контролера температури. Перевагою роботи котла в цьому режимі є просте обслуговування, що полягає в періодичному додаванню палива у контейнер (засипний бункер) та усуненню золи без необхідності погашення котла. Справна топка котла дозволяє спалювати таку кількість палива, яке необхідно для підтримки температури, заданої користувачем на контролері. Контролер проводить постійні вимірювання температури води в котлі, і на основі цих даних управляє роботою автоматичної подачі палива та вентилятора. Одночасно контролер управляє роботою циркуляційного насоса ц.о. (Якщо устаткування обладнано насосом). Детальний опис конструкції, роботи та обслуговування контролера знаходиться в інструкції з обслуговування контролера, який додається до котла. 2. Додатково котел також стандартно обладнаний топкою з колісниками, в якому проходить вода, завдяки чому він пристосований до роботи в режимі "традиційного спалювання". Котел тоді працює, використовуючи природну тягу згоряння, тому експлуатація котла в цьому режимі не вимагає застосування електричної енергії. Процес згорання може регулюватися вручну регулювальним болтом подачі повітря, який знаходиться на дверці очистки попілу у нижній частині котла. Температуру води у котлі можна вважати на термометрі. Таке рішення дозволяє забезпечити роботу котла не тільки в аварійних ситуаціях, наприклад, при відсутності електроенергії, але також створює можливість періодичного спалювання інших палив таких як: дрова, вугілля, брикети та ін., або виконувати інші короткоперіодичні цикли, перед початком або закінченням опалювального сезону. У європейських країнах такі котли отримали широке розповсюдження. |