Запуск та налагодження преса Sipma Z-224 (Sipma PK 4000) Kostka


Тюкові прес-підбирачі SIPMA PK 4000 (Z-224/1) і SIPMA PK 4010 (Z-224/2) забезпечені кутовими редукторами, що дають можливість при 540об/хв ВВП трактора отримувати 100 ударів поршня преса в хвилину . Обов'язковою умовою при ремонті редуктора преса є одночасна заміна атакуючого вала 2024-040-150.00 і дискової зубчастої шестерні 2025-040-101.00. Опціонально тюкові преси можуть оснащуватися спеціальними полозами, що дозволяє транспортувати тюки на причіп, який безпосередньо агрегатується з пресом (ФОТО -1).
 
Дотримання правильних принципів роботи, проведення необхідного регулярного технічного обслуговування і ремонту забезпечує довгострокову і надійну роботу тюкових прес-підбирачів. Описані нижче поради з обслуговування пресів в значній мірі дозволяють поліпшити підготовку для безпечної і надійної експлуатації.
 
1. Спеціальний кардан - телескопічний вал з обертовим моментом 540 Nm. (ФОТО - 2)
Передає крутний момент зі швидкістю 540 об/хв від ВВП трактора на валик односторонньої муфти, що знаходиться на маховику преса. Всі елементи карданного валу і валика з односторонньою фрикційною муфтою захищені пластиковими кожухами. При їх пошкодженні необхідно замінити кожух. Маховик преса захищений сталевим кожухом. Під час експлуатації необхідно стежити за періодичністю змащування валика з муфтою і вилок карданного вала згідно інструкції обслуговування. Необхідно так само пам'ятати про те, що при великих кутах розвороту преса необхідно вимкнути привід ВВП трактора, щоб оберегти карданний вал від пошкоджень і збільшити термін його експлуатації.
Необхідно так само переконатися, що при з'єднанні вилок карданного вала з валиком ВВП трактора і валиком преса, з'єднувальні замки вилок карданного вала щільно входять в пази валів трактора і преса. Це запобіжить випадковому відключення карданного вала під час експлуатації, що може бути причиною аварій.
 
2. Одностороння фрикційна муфта. (ФОТО - 3)
Муфта встановлена ​​на маховику преса за допомогою 6-ти болтів M12x65-8.8. Крутний момент 900 Nm. Фрикційна муфта захищає карданний вал від пошкоджень. У процесі експлуатації необхідно контролювати стан дискових фрикційних накладок муфти (5223-110-201.00). У разі їх стирання або пошкоджень не буде передаватися крутний момент від карданного вала - вони підлягають заміні. Після тривалої перерви в роботі преса необхідно послабити 6 гайок/болтів, прижимаючі диски з фрикційними накладками, і включаючи привід трактора на кілька секунд прокрутити диски. Потім необхідно закрутити гайки у вихідне положення. Таким чином, усувається злипання фрикційних накладок дисків під час тривалого простою преса без роботи. Періодично так само необхідно перевіряти люфт вихідного валу муфти. При появі люфту необхідно замінити втулку вала ( 1322-169-147.00 ) .
 
3. Муфта зчеплення маховика. (ФОТО - 4)
Муфта встановлена ​​на атакуючому валу преса відразу за маховиком. Ця муфта захищає приводний механізм преса від перевантаження внаслідок засмічення збираючих матеріалів або блокування механізмів преса в разі потрапляння сторонніх предметів. Муфта встановлена ​​на крутний момент 2600 - 2900 Nm і відхилення від цих параметрів може стати причиною її прослизання, що впливає на продуктивність роботи та додаткове навантаження на механізми преса. Установка правильного крутного моменту досягається за допомогою затягування гайки M36x1,5 (ФОТО - 5) на кінці атакуючого вала головного редуктора преса. Важливою інформацією є те, що необхідний крутний момент 2600 - 2900 Nm досягається тоді, коли дискові пружини - 6 шт. (088-002093-2.120) (ФОТО - 4) за допомогою дотягуючої гайки M36x1,5 затягнуті до максимально плоского становища. Цю операцію необхідно виконувати міцним ключем з трубчастою насадкою, довжиною близько 1 метра. Після тривалої перерви в роботі преса, щоб забезпечити правильне функціонування муфти ( фрикційна накладка 2023-040-110.01 може приклеїться до дотягуючого диску 2023-040-520.04), необхідно за допомогою важеля в декількох місцях по колу дотягуючого диска від'єднати його від маховика. У разі пошкодження фрикційної накладки необхідно її замінити на нову. При цій операції необхідно пам'ятати про те, що перед остаточною установкою фрикційної накладки для установки нормального зчеплення необхідно кілька разів провернути маховик з встановленим крутним моментом в 5 разів нижче, ніж робочий - для притирання фрикційної накладки. Потім встановити необхідний робочий крутний момент 2600 - 2900 Nm.
Після декількох років експлуатації преса може з'явитися ефект прослизання маховика. Якщо він не зникає при дотягуванні гайки M36x1,5 - необхідно перевірити стан підкладок притискного диска 2023-040-134.00 і 2023-040-142.03. У разі їх зносу - замінити на нові і встановити крутний момент маховика 2600 - 2900 Nm. Надмірне і часте прослизання зчеплення маховика може привести до його швидкого зносу. Тому в процесі експлуатації преса необхідно постійно звертати увагу на цю проблему.
 
4. Головний редуктор прес-підбирача .

Необхідно регулярно перевіряти рівень масла в редукторі. У разі потреби долити масло до рівня контрольного болта (ФОТО-6). У редуктор заливається масло HIPOL 15F ( 85W/90). Дуже важливо періодично очищати вентиляційні повітряні отвори редуктора . Забруднення цих отворів може призвести до підвищення тиску всередині редуктора , що в свою чергу призводить до пошкодження ущільнювальних кілець і витоку масла через атакуючий вал і головний вал редуктора. Бажано, особливо при інтенсивній експлуатації преса, перевірити ступінь дожима трьох болтів M12x55 - 8.8, що кріплять подвійну ланцюгову зірочку до важеля, встановленому на головному валу редуктора. Це запобіжить різні аварійні ситуації в редукторі (ФОТО - 7).
 
 
5. Натягувачі головного ланцюга і приводу підбирача .
Правильне натягування ланцюгів визначає ефективність роботи різних механізмів преса і оберігає від можливих аварійних ситуацій. Особливо це відноситься до головного ланцюга 16BX - 158PS, який синхронізує роботу наступних механізмів: в'язального апарату, подавача й пресувальної камери. Сильно розтягнутий ланцюг може стати причиною перескакування ланок на зубах ланцюгових приводних зірочок, що спричинить за собою втрату синхронізації в роботі механізмів преса. Встановлений натягувач головного ланцюга забезпечує необхідне натягнення ланцюга за допомогою спеціальної пружини, яка натягує кронштейн опорної зірочки, на якому встановлений опорний кронштейн. При правильному відрегульованому натягу ланцюга лезо опорного кронштейна має бути в межах не більше 5 мм. від металевого корпусу преса, на якому встановлений натягувач (ФОТО - 8). Особливо в початковій стадії експлуатації, коли відбувається розтягування ланцюга, положення леза опорного кронштейна має контролюватися і регулюватися (гвинти опорного кронштейна на стрижні натягувача переставляти в нижні положення). Необхідно в процесі експлуатації контролювати натягувач ланцюга приводу підбирача (10B - 154PS) і настройки зірочок в одній площині (ФОТО - 9). Якщо діапазон регулювань на пружині натягувача повністю використаний, а ланцюг сильно розтягнутий - необхідно замінити ланцюг на нову.
 
6. Пресувальні камера. (ФОТО - 10)
Технічний стан елементів пресувальної камери впливає на якісну роботу всього преса. Це відноситься не тільки до правильності формування тюків і їх ступеня пресування, а й впливає на ефективність роботи в'язальних апаратів і в'язальних голок. Тому необхідно регулярно перевіряти технічний стан робочих елементів і вузлів у механізмі пресувальної камери. Перевірці підлягають такі елементи:
 а) Щілина між ножем поршня і ножем камери повинна бути 0,5 - 1 мм (ФОТО - 11). Необхідно пам'ятати про те, що ніж поршня має можливість регулювання (отвори в ножі ) і можливо відрегулювати його установку по відношенню до ножа камери. Крім того, ніж камери є двостороннім і під час експлуатації преса його можна встановити у зворотному положенні (використовувати другий гострий край). При регулюванні щілини ні в якому разі не можна використовувати різні підкладки під ніж камери. У разі зносу ножів необхідно замінити їх на нові.
б) Ступінь зносу направляючих поршня і спеціальних роликів (СВК- 320 - 089-000896-1.052), провідних поршень. З практики експлуатації пресів відомо про те, що найбільш схильні до зносу направляючі поршня і шість спеціальних роликів, що знаходяться з правого боку преса (від сторони ножа камери). Вони відповідають за збереження розміру вищевказаної щілини.
Якщо неможливо відрегулювати щілину між ножами шляхом зміни положення самих ножів камери, тоді є можливість зміни розміру щілини трьома способами:
- Шляхом регулювання положення направляючої поршня знизу камери пресування (послабити болти направляючої і посунути її вбік ножа камери),
- Шляхом регулювання установки спеціальних роликів на поршні (за допомогою
регулювальних отворів в поршні )
- Шляхом регулювання лівої направляючої камери пресування (послабити болти
направляючої і посунути її вгору) (ФОТО - 12) (ФОТО - 13). Через високої складності і необхідної точності, бажано, щоб вищевказані регулювання виконував кваліфікований сервісний персонал. У разі, якщо ролики і напрямні сильно зношені і неможливо домогтися необхідного розміру щілини, необхідно замінити вищевказані деталі на нові (ФОТО - 14).
 
7. Маховик ексцентриковий. (ФОТО - 15)
У механізмі ексцентрикового маховика необхідно звернути увагу на те, щоб плита маховика не торкалася ланцюга підбирача або штока поршня. Таке може статися внаслідок ослаблення болтових з'єднань кронштейнів кріплення маховика. Необхідно затягнути болти.
 
8. Підбирач
Підтримання робочих елементів підбирача в справному стані вимагає:
 - Перевірки стану пружинних пальців і полозів (щоб вони не торкалися одне одного під час обертання підбирача). У разі потреби відрегулювати положення пружинних пальців (легко зігнуті пальці можна відігнути в правильне робоче положення). Пошкоджені зношені пальці і полози слід замінити на нові. (ФОТО - 16)
 - Перевірити стан роликів і направляючих роликів. Це можна зробити шляхом відсунення пружинних пальців вгору-вниз. У разі великого люфту - замінити ролики. Виходячи з практики, заміну роликів потрібно проводити після 2-3 літньої експлуатації .
 - Перевірити стан кожуха приводу (ФОТО - 17). У разі виявлення тріщин або розриву - замінити його, щоб уникнути попадання пилу і бруду в механізм приводу .
 - Перевірити ефективність роботи приводу зчеплення підбирача. Вручну провернути пружинні пальці вгору - вони повинні рухатися без особливого опору .
 - Під час експлуатації необхідно звертати увагу на положення копіювального колеса підбирача. Пружинні пальці повинні бути встановлені таким чином, щоб вони не торкалися поверхні землі, а тільки легко подавали зібраний матеріал з валка у підбирач. Регулювання положення копіювального колеса виробляється за допомогою двох настановних болтів важеля копіювального колеса на боці підбирача (ФОТО - 18) .
 
9. Вузол шнекового подавача
Перевірити технічний стан шнекового подавача. Звернути увагу на стан гумового амортизатора під важелем шнека. (ФОТО - 19). У разі його пошкодження або відсутності - замінити на новий. Це дозволить уникнути тертя шнека з бічною стінкою подаваючого столу та відповідно збільшити термін їх експлуатації.
Перевірити стан ланцюга і натягувача в приводному механізмі шнека. У разі їх зносу - замінити на нові. Перевірити люфти підшипників на осі шнека. У разі великих люфтів - замінити підшипники. (ФОТО - 20)
Перевірити люфти ланцюгових зірочок кутового редуктора подавача (ФОТО - 21). Ця операція може бути виконана шляхом рухового впливу на шнек для приводу в рух механізму подавача . Якщо при невеликому русі шнека руховий механізм подавача залишається без руху, то між цими механізмами є люфт, що свідчить про зносі ланцюгових зірочок. При заміні зірочок на нові необхідно звернути особливу увагу на подальшу синхронізацію всіх робочих елементів преса (описано в інструкції з експлуатації). Бажано ці операції проводити кваліфікованим сервісним персоналом.
 
10. Вузол в'язальних апаратів. (ФОТО - 22)
На правильну роботу вузла в'язальних апаратів впливає ступінь зносу деталей цього вузла , правильність монтажу і виконаних налаштувань (синхронізація робочих елементів преса) Нижче описані важливі моменти при виконанні цих операцій:
 - Перевірити стан люфтів робочих елементів в'язальних апаратів встановлених на валу вузлов'язувача. Піднятий вгору вузлов'язувач повинен з невеликим зусиллям рукою опуститися у вихідне робоче положення (ФОТО - 23). У разі вільного опускання вузлов'язки необхідно дотиснути корончату гайку на валу вузлов'язки і перевірити стан зубчастої підкладки. При виконанні цієї операції необхідно добитися того, щоб обидва вузлов'язки опускалися у вихідне робоче положення з однаковим зусиллям. У разі потреби легким ударом можна посунути диск управління вузлов'язки до самого вузлов'язки. Завжди стежити за надійним кріпленням вузлов'язки до столу в'язальних апаратів.
 - Перевірити стан зносу робочих поверхонь (і зубів) дисків управління вузлов'язки і зубів шестерень Z- 8 привода пальця і ​​захоплювача шнурка (ФОТО - 24). У разі зносу замінити необхідні деталі.
 - Перевірити установку ножового важеля по відношенню до пальця вузлов'язки. Перед цим необхідно перевірити стан ролика ножового важеля і самого ножа (зношені замінити, ніж можна поточити). Повинна бути виконана дві умови:
+ важіль своєю поверхнею повинен трохи торкатися пальця вузлов'язки (ФОТО - 25).
+ при в'язанні ножовий важіль повинен відхилятися від пальця на відстань 10-12 мм ( ФОТО - 26). Необхідно пам'ятати про те, що матеріал, з якого зроблений важіль, дозволяє домогтися необхідних установок і відстаней шляхом його дотягування  (зігнути важіль) .
 - Перевірити стан елементів притримувача шнурка. Підтримуючий валик не повинен бути зігнутий або скручений, підшипник валика повинен всією поверхнею прилягати до поверхні лівого диска приводу вузлов'язки (ФОТО - 27). Регулюючий болт на важелі валика повинен бути так зафіксований, щоб неможливо було огортання самих притримувачів. Робоча поверхня притримувачів шнурка не повинна бути сильно зношена (мати гострі краї), а тяги притримувача не повинні бути зігнутими. (ФОТО - 28)
 - Перевірити стан гальма в'язальних апаратів (ФОТО - 29). Це відноситься як до ступеня зносу фрикційних дисків, так і до контролю люфту гальмівного диска на валу вузлов'язки. Зношені деталі слід замінити) наприклад фрикційні диски, втулку гальмівного диска).
 - перевірити технічний стан держателя в'язальних голок, звертаючи увагу на:
+ ступінь зносу роликів 5224-070-199.00 на кінці голок (вкладок голок в старих моделях) - зношені замінити. (ФОТО-30)
+ величину люфту держателя голок на корпусі преса. Це можна перевірити шляхом ручного натискання на тримач голок. При великому люфті - замінити втулки і пальці держателя голок. (ФОТО - 31)
+ величину люфту на з'єднанні вилки тяги і держателя голок (ФОТО-31). У разі необхідності замінити втулки і пальці.
+ перевірити стан зносу кілець 5224-070-307.00, які проводять шнурок. У разі потреби замінити їх.
+ перевірити ступінь зносу натягувача шнурка (ФОТО - 32). У разі видимого зносу деталей замінити на новий натягувач.
 
11. Механізм вмикача в'язальних апаратів.
При оцінці стану механізму звернути увагу на:
- Стан зубів, які виключають зірочки і величину люфту ролика зірочки у втулках (ФОТО - 33). Стрілкою вказано місце, де слід перевірити люфт (ФОТО - 34). Зношені частини замінити. Перевірити так само наявність і стан штифта пружинного 6x28 на кінці важеля вмикача 2023-080-520.00 (це впливає на рівномірність довжини тюка) ,
- Перевірити ступінь зносу внутрішньої стінки кулачкового диска (ФОТО - 35). При цьому необхідно демонтувати тримач голок і далі демонтувати з валу вузлов'язки сам кулачковий диск. У цьому випадку буде доступ до кулачковому диску, щоб оцінити його стан всередині. Зношений диск необхідно замінити на новий, так як це може бути причиною неконтрольованої зупинки роботи держателя голок що, в свою чергу, призводить до поломки в'язальних голок. При заміні кулачкового диска необхідно пам'ятати про те, що його монтаж повинен бути проведений за певним правилом, з дотриманням такої умови, що позначений зуб на кулачковому диску збігався з позначеним зубом на зірочці верхнього приводного валу (ФОТО - 36).
- Перевірити ступінь зносу деталей перемикаючого механізму (пружин, важеля, підшипників) (ФОТО - 37).
 
12. Синхронізація механізмів преса.
У випадку аварії або ремонту елементів механізму подавача (редуктора, валика - 060-112), обриву, розтягування ланцюга 16BX-158PS або перескакування ланок на зубах зірочок, обриву болтових з'єднань на ланцюгових подвійних зірочках в головному редукторі преса, або ремонту (заміни) самого редуктора необхідно завжди пам'ятати про те, що потрібно в обов'язковому порядку домогтися синхронізації головних елементів преса. Недотримання цієї умови загрожує серйозними аваріями механізмів преса.
Установку, регулювання або контроль при ремонтних роботах необхідно виконувати згідно з інструкцією обслуговування на прес (ФОТО - 38).
 
Підсумки
 
1. Виробляти щоденні технічні огляди прес-підбирача під час експлуатації.
2. Використовувати якісний шнурок (згідно інструкції обслуговування).
3. У разі неполадок при в'язанні необхідно спочатку знайти причину цього (за допомогою інструкції обслуговування sipmaZ-224/1- pk4000) і тільки після цього приступати до регулювання в'язальних апаратів. Ні в якому разі не виробляти випадкових регулювань, що може призвести до серйозних аварій .
4. При установці ступеня стиснення сформованих тюків ( пружинно-болтові регулятори на виході пресувальної камери ) необхідно керуватися вологістю і видом збираного матеріалу.